Ulaşım

Konferansın gerçekleşeceği Edebiyat Fakültesine ulaşım için pek çok alternatif kullanılabilir.

Adnan Menderes Havaalanı’ndan gelecekler sırasıyla;

 1. Ortalama 15 dakikada bir hareket eden İzban Raylı Sistemi ile Şirinyer Aktarma İstasyonuna gelebilir.
 2. Aktarma İstasyonundan Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesine ortalama 10 dakika bir hareket eden 476, 676 ve 878 numaralı ESHOT otobüslerini kullanabilir.
 3. 878 numaralı otobüs günün her saati üniversitenin içerisine girer. Edebiyat Fakültesi’ne gitmek için direkt olarak kullanabilirsiniz. Diğer otobüsler ise sabah saat 09.30’a kadar Edebiyat Fakültesi’nin önüne taşıma yapmaktadır.
 4. Daha geç saatlerde gelecek olanlar için bu otobüslerin son durakları yerleşkenin hemen önünde bulunan duraklardır. Burada inip yerleşke içi ring otobüslerini kullanabilirsiniz. Ortalama 10 dakikada bir hareket ederler. Mavi olanlar ücretsiz, kırmızı olanlar ücretlidir. Ancak ESHOT otobüsleri de 90 dakika içerisinde ikinci kez kullanıldığında aktarma kapsamında ücretsiz olur. Söz konusu otobüsler Edebiyat Fakültesi’nin önüne kadar taşıma yapmaktadır.
İZBAN ADNAN MENDERES - ŞİRİNYER GÜZERGAHI

İZBAN
ADNAN MENDERES – ŞİRİNYER GÜZERGAHI

ESHOT ŞİRİNYER AKTARMA - TINAZTEPE GÜZERGAHI

ESHOT
ŞİRİNYER AKTARMA – TINAZTEPE GÜZERGAHI

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminalinden gelecekler:

 1. İlk önce İzmir’e gelmiş oldukları firmaların servis hizmetlerinden faydalanmaları önerilir. Bu servisler ücretsizdir ve trafikte daha az zaman harcarlar. Ayrıca üniversite yerleşkesinin önüne kadar gelirler.
 2. Servis yerine ESHOT otobüsü tercih edecek olanlar ise Tınaztepe Yerleşkesi’ne gelmek için otogardan her yarım saatte bir hareket eden 277 numaralı otobüsü kullanabilirler.
 3. Yerkeşkenin içerisinde ring otobüsler mevcuttur. Ortalama 10 dakikada bir hareket ederler. Mavi olanlar ücretsiz, kırmızı olanlar ücretlidir. Ancak ESHOT otobüsleri de 90 dakika içerisinde ikinci kez kullanıldığında aktarma kapsamında ücretsiz olur. Söz konusu otobüsler Edebiyat Fakültesi’nin önüne kadar taşıma yapmaktadır.

  ESHOT OTOGAR – TINAZTEPE GÜZERGAHI

   

  Özel araçla ya da taksiyle gelecek olanların konferans adresine yazarak bilgi vermesi rica olunur. Bu katılımcıların adları güvenlik görevlilerine bildirilecektir.

  Yaya olarak ya da toplu taşıma yoluyla gelenler güvenlik kontrolüne tabi değildir.